SPRAWDZONA JAKOŚĆ W NOWYM WYDANIU”

Szanowni Państwo,

Podejmowanie decyzji o miejscu kształcenia własnych dzieci jest sprawą trudną i wymagającą namysłu, zwłaszcza jeśli dzieje się to w warunkach przebudowy systemu edukacji. Staramy się patrzeć na każdą zmianę jako na szansę stworzenia nowych, doskonalszych rozwiązań. Troska o to, aby zachować najlepsze praktyki wypracowane w naszej szkole, a jednocześnie szukać wciąż nowych dróg, jest kwestią podstawową, zdajemy sobie bowiem sprawę, że edukacja nie znosi rewolucji. Trzeba jednak wciąż stawiać pytania: jak lepiej wspierać rodziców w trudzie wychowania, jak uczyć dzieci, żeby samodzielnie wzrastały nie tylko w latach, ale i w mądrości.

Atutem naszej Szkoły jest doświadczona i współpracująca ze sobą kadra, własny nowoczesny budynek, znakomita opieka edukacyjna i pedagogiczna, a przede wszystkim środowisko jakie staramy się tworzyć, budując współpracę między nauczycielami, rodzicami i uczniami. Szczególnie ważne są nasze doświadczenia  i sukcesy, wiążące się z przygotowywaniem uczniów do egzaminów końcowych, decydujących o przyjęciu do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, bowiem nasze gimnazjum – które przekształciło się w Szkołę Podstawową nr 2 - od lat jest jedną z najlepszych szkól w powiecie i województwie. Zdawalność egzaminów gimnazjalnych mamy powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.

Kadrę pedagogiczną będą stanowić nauczyciele i nauczycielki Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych  – osoby doświadczone w pracy z dziećmi w tym wieku, od lat z powodzeniem realizujący nie tylko program dydaktyczny i wychowawczy, ale przygotowujący także do dalszej nauki w szkołach licealnych.