Szkoła zakupiła szafki szkolne dla uczniów. Szafki ustawiono w szatni. Są przeznaczone do przechowywania przez uczniów odzieży i przyborów szkolnych. Uczeń będzie dysponował kluczem do swojej szafki. Zasady korzystania z szafek zawarto w regulaminie.

Regulamin korzystania z szafek szkolnych [PDF]

Nauczyciele pełnią dyżury w szkole w wyznaczonych godzinach i są dostępni dla rodziców uczniów.

Dyżury nauczycieli [PDF]

Sekretariat dla uczniów jest czynny:

Poniedziałek – Piątek 10:25 – 10:35 oraz 12:10 – 12:25

Sekretariat dla rodziców jest czynny:

tel. 12 2705040

Poniedziałek – Piątek  8:00 – 15:00

Arleta Michalik

tel. 122705040 wew 26

Dyżury:

Dzień Godziny
Poniedziałek 8:00 – 15:00
Wtorek 8:00 – 15:00
Środa 8:00 – 14:00
Czwartek 8:00 – 14:00
Piątek 8:00 – 14:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świątnikach Górnych do szkolnej świetlcy.

Świetlica jest czynna:

Dzień tygodnia Godziny otwarcia
Poniedziałek 11:20-15:30
Wtorek 11:45-15:30
Środa 14:10-15:45
Czwartek 11:00-13:10 i 14:10-15:30

Dyrektorem Szkoły podstawowej nr 2 w Świątnikach Górnych jest Wojciech Puskarczyk a jego zastępcą jest Agnieszka Szlachetka.

Pełny wykaz nauczycieli:

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do korzystania z Biblioteki Szkolnej.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku od godzinny 8:00 do 14:00

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, czego efektem było pozyskanie środków w wysokości 15.000 złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki. Dzięki trzymanym środkom z budżetu państwa oraz środkom szkoły, księgozbiór biblioteki wzbogacił się o nowości wydawnicze oraz lektury. Większość książek, to propozycje uczniów odnośnie tytułów, które chcieliby aby znalazły się w bibliotece szkolnej.

SPRAWDZONA JAKOŚĆ W NOWYM WYDANIU”

Szanowni Państwo,

Podejmowanie decyzji o miejscu kształcenia własnych dzieci jest sprawą trudną i wymagającą namysłu, zwłaszcza jeśli dzieje się to w warunkach przebudowy systemu edukacji. Staramy się patrzeć na każdą zmianę jako na szansę stworzenia nowych, doskonalszych rozwiązań. Troska o to, aby zachować najlepsze praktyki wypracowane w naszej szkole, a jednocześnie szukać wciąż nowych dróg, jest kwestią podstawową, zdajemy sobie bowiem sprawę, że edukacja nie znosi rewolucji. Trzeba jednak wciąż stawiać pytania: jak lepiej wspierać rodziców w trudzie wychowania, jak uczyć dzieci, żeby samodzielnie wzrastały nie tylko w latach, ale i w mądrości.

Atutem naszej Szkoły jest doświadczona i współpracująca ze sobą kadra, własny nowoczesny budynek, znakomita opieka edukacyjna i pedagogiczna, a przede wszystkim środowisko jakie staramy się tworzyć, budując współpracę między nauczycielami, rodzicami i uczniami. Szczególnie ważne są nasze doświadczenia  i sukcesy, wiążące się z przygotowywaniem uczniów do egzaminów końcowych, decydujących o przyjęciu do dobrej szkoły ponadgimnazjalnej, bowiem nasze gimnazjum – które przekształciło się w Szkołę Podstawową nr 2 - od lat jest jedną z najlepszych szkól w powiecie i województwie. Zdawalność egzaminów gimnazjalnych mamy powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.

Kadrę pedagogiczną będą stanowić nauczyciele i nauczycielki Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych  – osoby doświadczone w pracy z dziećmi w tym wieku, od lat z powodzeniem realizujący nie tylko program dydaktyczny i wychowawczy, ale przygotowujący także do dalszej nauki w szkołach licealnych.