Tuesday the 25th - - .
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto uczniów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pod hasłem "Uczyć-wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy". W czasie uroczystości zostali oficjalnie przyjęci siódmoklasiści do społeczności szkolnej. Każda klasa siódma przygotowała krótkie przedstawienie, w czasie którego wszyscy mieli możliwość się zaprezentować. Przewodniczący klas z pomocą swoich koleżanek i kolegów musieli też wykonać wylosowane zadania. Wszyscy świetnie wykonali swoje zadania. Dyrektor Szkoły Wojciech Puskarczyk pogratulował wszystkim uczniom, złożył życzenia i wręczył pamiątkowe certyfikaty.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy dużo  zdrowia, sukcesów i spełnienia marzeń.