Tuesday the 25th - - .
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

21 września na stadionie „Tempa” Rzeszotary odbyła się pierwsza Olimpiada Sportowa dla szkół podstawowych z gminny Świątniki Górne i gminy Mogilany. Była organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świątnikach Górnych oraz Fundację Aktywnie Razem. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Miasta i Gminny Świątniki Górne – dr Witold Słomka, Wójt Gminy Mogilany – Piotr Piotrowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki – Ireneusz Raś oraz Polski Komitet Olimpijski Uczniowie rywalizowali w biegach przełajowych i sztafetach. W Olimpiadzie uczestniczyło ponad 200 dzieci. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Olimpiada prowadzona była w duchu fair play .

Następną inicjatywą Szkoły Podstawowej nr 2 w Świątnikach Górnych oraz fundacji Aktywnie Razem reprezentowanym przez pana prezesa Witolda Gawora będzie Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy dr Witolda Słomki który odbędzie się 6 października 2018 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świątnikach Górnych.