Wednesday the 17th - - .
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świątnikach Górnych

Od nowego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczniowie uczą się informatyki w  odnowionej i wymalowanej pracowni komputerowej. Zainstalowano w niej nowoczesną pracownię terminalową.

W pracowni terminalowej wykorzystano możliwość, aby do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć 25 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego zasobów na zasadzie współdzielenia. Uczniowie pracują jak przy typowym komputerze PC – z pulpitem Windows 10, jednak przetwarzanie danych odbywa się na serwerze centralnym z systemem Windows Server 2016. Urządzenie kompaktowe - terminal łączy stanowisko użytkownika końcowego (monitor, urządzenia wejściowe, peryferia USB) z serwerem – hostem. Serwer jest bardzo wydajny, ponieważ został wyposażony w  procesory INTEL Xeon,  pamięć RAM 96 GB oraz dyski SSD. Pracownia terminalowa pozwala także zaoszczędzić 75% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjną pracownią, w której każdy uczeń pracuje na osobnym komputerze.

W pracowni nie ma tablicy i kredy tylko 65 calowa matryca ekranu interaktywnego monitora Samsung w technologii 4k, która aktywizuje uczniów do udziału w lekcji i pozwala pokazać ich kreatywność.