Zbliżają się wakacje! To nie tylko czas beztroski i odpoczynku, to także okres pokusy i chęci eksperymentowania w różnych obszarach. W związku z tym ogłaszamy Czerwiec Miesiącem Profilaktyki. To doskonały czas na podsumowanie dotychczasowych działań realizowanych na terenie naszej Szkoły(m. in. kampanie społeczne, warsztaty profilaktyczne z zakresu uzależnień, (cyber)przemocy, zaburzeń odżywania, spektakle profilaktyczne, zajęcia psychoedukacyjne, prelekcje dla rodziców, warsztaty i prelekcje dla nauczycieli i wiele innych.

Uzupełnieniem dotychczasowych działań są zaplanowane czerwcowe działania skierowane do uczniów i nauczycieli, m.in.:

• prelekcja na temat bezpieczeństwa prowadzona przez przedstawicieli Policji; - kontynuacja zajęć psychoedukacyjnych i profilaktycznych realizowane przez pedagoga szkolnego;
  • warsztaty dla nauczycieli w ramach Rekomendowanego Programu Profilaktycznego „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”;
  • Dzień Sportu oraz - ciekawostki z zakresu profilaktyki umieszczane na gazetkach szkolnych - promowanie zdrowego stylu życia - wycieczki. Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas działania ustrzegą uczniów przed niechcianymi konsekwencjami oraz pozwolą na konstruktywne spędzenie czasu wolnego, realizując swoje pasje, zainteresowania oraz poza ekranami telewizora i smartfonów!