Saturday the 21st - - .

22 marca uczniowie wszystkich trzecich klas gimnazjalnych i klas ósmych szkoły podstawowej z naszej szkoły pojechali na Festiwal Zawodów do hali Expo w Krakowie.

Wybór ścieżki zawodowej to jedna z najważniejszych w życiu decyzji. Można ją w dorosłym wieku zmieniać lub modyfikować, jednak ten pierwszy, kluczowy wybór kierunku następuje w gimnazjum. Oznacza to, że decyzja musi nastąpić w oparciu o wyobrażenia ucznia o danym zawodzie, a nie o jego doświadczenia. W celu przybliżenia uczniom tego jeszcze abstrakcyjnego dla nich obszaru, samorząd Województwa Małopolskiego  zorganizował Festiwal Zawodów. Podczas tego wydarzenia osoby, które dokonały już wyboru zawodu, tj. uczniowie techników i szkół zawodowych prezentowali nabywane przez nich umiejętności zawodowe na  stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami.Co szczególnie istotne, Festiwal pozwolił uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, których naukę biorą pod uwagę. Festiwal Zawodów poszerza ich horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których nie znali wcześniej z tradycji rodzinnej czy najbliższego otoczenia. Wiele ścieżek zawodowych nabiera tu kształtu realnych możliwości. Tym bardziej, że uczniowie mają możliwość skonsultować je z doradcami zawodowymi obecnymi na Festiwalu.

Wycieczka ta była uzupełnieniem programu z Doradztwa Zawodowego prowadzonego w naszej szkole.