Szanowni Państwo- Nauczyciele, Uczniowie i ich Rodzice oraz Absolwenci Gimnazjum im. Biblioteki Polskiej w Paryżu oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świątnikach Górnych,

Po dwudziestu jeden latach istnienia zamyka swe podwoje szkoła przy ulicy Bruchnalskiego 35 w Świątnikach Górnych. W 1999 roku był to jeden budynek dawnej Szkoły Ślusarskiej, który w ciągu lat „obrastał” w nowe obiekty, służące poprawie warunków zdobywania wiedzy i umiejętności. Obecnie to nowoczesny kompleks, dający szansę na komfortowe warunki pracy i nauki.

Niestety, reforma edukacji z 2017 roku sprawiła, że 31 sierpnia bieżącego roku  przestaje istnieć placówka, która wykształciła i wychowała kilka pokoleń absolwentów.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przez lata tworzyli atmosferę szkoły, sprzyjający zdobywaniu wiedzy klimat, dali szansę na niezapomniane wspomnienia. Dziękuję poprzedzającym mnie - Państwu Dyrektorom za mądre i odpowiedzialne zarządzanie placówką, za dbanie o jej rozwój. Dziękuję wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu – począwszy od tych, którzy tę szkołę tworzyli, przez wiele lat w niej pracowali, wychowali rzesze wspaniałych młodych ludzi, poprzez tych, którzy choćby przez rok zechcieli współtworzyć grono i personel szkoły.

Z ciepłymi myślami i słowami zwracam się do absolwentów - bez których obecności, działań, inicjatyw, organizowania życia szkolnego, udziału w imprezach i wycieczkach nie byłoby niepowtarzalnego klimatu tego miejsca. Cieszę się, że dzięki Wam była to niepowtarzalna szkoła.

„Nic dwa razy się nie zdarza….nie ma dwóch podobnych nocy” powiedziała kiedyś w swym wierszu Wisława Szymborska. Wiem, że przed każdym z nas nowe miejsca pracy, nowe wyzwania i zadania. Życzę Państwu takich relacji z ludźmi, kontaktu i współpracy, jakich ja miałam zaszczyt i honor doświadczyć , za co ogromnie Państwu dziękuję

Jadwiga Drzazgowska- dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Biblioteki Polskiej w Paryżu w Świątnikach Górnych