Saturday the 15th - - .

W 100. ROCZNICĘ URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II PAPIEŻA POLAKA 18 MAJA 1920-2020 CYTAT NA STULECIE: „BROŃMY SIĘ PRZED POZORAMI MIŁOŚCI, NIE MIŁUJMY SŁOWEM I JĘZYKIEM, ALE CZYNEM I PRAWDĄ.”

JAN PAWEŁ II Papież Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Jak sam podaje, przyszedł na świat między godz. 17.00 a 18.00. Powiedział kiedyś w jednej z włoskich parafii „Urodziłem się (...) o tej samej godzinie, o której 58 lat później zostałem wybrany na papieża”. Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową 16 października 1978 r. o godz. 17.16. W tym dniu nasze myśli są przy Ojcu Świętym Janie Pawle II – wspominamy jego życie, wielkie dzieła, zanosimy prośby i dziękczynienia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Biblioteki Polskiej w Paryżu w Świątnikach Górnych w okresie 100 dni do 100. ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II podejmowali różne inicjatywy. 2 kwietnia, aby upamiętnić 15 ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI, stworzyli wspólnie listę 100 powodów i podziękowań, za które kochamy Papieża Jana Pawła II, 13 maja wspominaliśmy tragiczne wydarzenie – dzień zamachu na Ojca Świętego, który miał miejsce 39 lat temu.

Na okoliczność 100 urodzin naszego WIELKIEGO RODAKA zorganizowane zostały konkursy: dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III plastyczny - „Pasje i talenty Jana Pawła II”, dla klas VII - VIII multimedialny „Wspomnienia o Janie Pawle II”. Uczniowie klas I – VI pisali listy do Św. Papieża Polaka, zanosząc w nich osobiste prośby i podziękowania. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone 25 maja 2020 r. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w okresie zdalnej nauki i podjęcie dodatkowych wyzwań. Zapraszamy całą społeczność szkolną do odśpiewania ulubionej pieśni religijnej Papieża „Barka” w poniedziałek 18 maja 2020 r. o godzinie 17.16

Wyniki Konkursu „WSPOMNIENIE O JANIE PAWLE II”

Nagrodzone prezentacje: