Monday the 19th - - .

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych z naszej szkoły odwiedzili jedno z najważniejszych miejsc pamięci w Polsce, biorąc udział w  wycieczce po muzeum Auschwitz i obozie Birkenau w Oświęcimiu. Zobaczyli symbol Holokaustu i miejsce pamięci ofiar nazistów.

Obóz istniał w latach 1940-1945. Jedynie więźniowie polityczni i opozycja początkowo mieli tu przebywać – później jednak obóz stał się miejscem eksterminacji ponad miliona osób. Obóz składał się z trzech części – Auschwitz I, „obozu macierzystego”, pracy przymusowej i miejsca, z którego SS zarządzało całym kompleksem. Auschwitz II-Birkenau – obóz koncentracyjny zajmujący 140 ha, miejsce masowej eksterminacji z pięcioma kompleksami krematoriów.